Husky

Gdy już zdecydujesz się na szczenię, hodowca powinien poinformować Cię czym było karmione dotychczas, polecić odpowiedni pokarm, jak i zaplanować częstotliwość posiłków obecnie i w przyszłości. Dietę szczeniaka powinno się naśladować do momentu, gdy szczenię przyzwyczai się do nowego otoczenia. Następnie można stopniowo zmieniać pożywienie, aby dopasować je do swoich preferencji. Gwałtowna zmiana w żywieniu może poważnie zaburzyć układ trawienny pieska i wywołać dolegliwości żołądkowe. Potrzeby pokarmowe husky są relatywnie małe w stosunku do jego wielkości. Ta cecha może mieć związek z początkami rasy. Zaprzęgowe psy narażone na ogromne wysiłki, dostawały niewielkie ilości pożywienia.
Należy mieć na uwadze, że karmienie psa to po części sztuka a także po części nauka. Producenci karm dla psów wykonali część naukową. Reszta co do wyboru i sposobu żywienia należy do właściciela. Psa można karmić jedynie suchym pokarmem lub tylko gotowanym, lub też mieszając suchy i konserwowy. Możliwości jest dużo. Należy być pewnym częstotliwości żywienia psa, marki i typu pokarmu dostosowanego do potrzeb psa. Dla psów pracujących formuła "performance" jest obowiązkowa. Formuła "maintenance" jest zwykle najlepsza dla psów nie obarczonych dużym wysiłkiem fizycznym. Wskazówki najlepiej uzyskać u hodowcy lub weterynarza.
Jeszcze jedną kwestią do rozważenia jest długość karmienia pokarmem dla szczeniąt. Niektóre badania wskazują na zwiększone występowanie dysplazji u psów, które przez długi okres czasu żywione były szczenięcym pokarmem. Natomiast są hodowcy zalecający bardzo wczesne przechodzenie na karmę dla psów dorosłych. Mimo to, husky nie jest w pełni dojrzały przed 18-tym miesiącem życia, wielu właścicieli stopniowo zmienia karmę między 8 a 10-tym miesiącem. Jest to jeszcze jedna kwestia do dyskusji z hodowcą lub weterynarzem.



Dodaj komentarz






Dodaj

© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl